top of page
top
דף הבית > עלינו

מרכז עמי"ת הוא מרכז יום העשרה לתלמיד׊׉ מחוננ׊׉ ומצטיינ׊׉, הפועל מאז 2014 מטעם האגף לחינוך מחוננים ומצטיינים במשרד החינוך ועיריית תל אביב. המרכז נותן מענה לכ-1,300 תלמיד׊׉ מחוננ׊׉,   שכבות ג-ט, אשר אותרו במבחני איתור הנערכים ע"י מכון קרני. במהלך הלימודים נחשפ׊׉ התלמיד׊׉ לתחומי ידע מגוונים ולתכנית לימודים המותאמת לצרכיה׋ בהיבטים פדגוגיים-אינטלקטואליים, רגשיים וחברתיים. החל משנת 2018 פועלת שלוחת המרכז -  מרכז עמי"ת למצטיינים יפו, מרכז דו לשוני ורב תרבותי למצטיינ׊׉ תלמיד׏ יפו.
מרכז עמי"ת פועל מטעם האגף לחינוך מחוננים ומצטיינים במשרד החינוך, ותכנית הלימודים בו נבנית על פי העקרונות והחזון בהתאמה. ברחבי הארץ 58 מרכזים לתלמיד׊׉ מחוננ׊׉ ומצטיינ׊׉, למרכזים חזון ואג'נדה משותפים וייחודיים. החזון הפדגוגי של האגף קורא לשיח שונה בין המורה לתלמיד׌, בו המור׊׉ והתלמיד׊׉ יוצר׊׉ ידע חדש והקשרים חדשים לידע.

 

"הסביבה שבשאיפה" שלנו ייחודה בעצם היותה קהילייה לומדת, שבה תלמידים ומורים שווים בסקרנותם ובמחויבותם לקחת זה את זה שוב ושוב לשדות חדשים, בלתי ידועים. כך תיפתחנה למורים ולתלמידים אפשרויות חדשות להעצמת מכלול היבטי התודעה, למתן ביטוי לכישוריהם הייחודים וליצירת דפוסי לימוד וחינוך הולמים תוך התחדשות מתמדת."

במרכז צוות מור׊׉ המומח׊׏ בעבודה עם ילד׊׉ מחוננ׊׉, כל אחד מהם מגיע מתחום ידע והתמחות אותו מביא׌ לכתה. לאורך השנים ילמדו תלמיד׊׍ המרכז קורסים שונים ומגוונים, ביניהם מתמטילוגי, קומיקס, אנימציה, תכנות, אדם ואדמה, חדרי בריחה והמצאת משחקים, ובכיתות הבוגרות יותר גם סדנת מייקרים והדפסת תלת מימד.

בחטיבת הביניים התלמיד׊׉ מתנס׊׉ בתהליך למידה ייחודי במסגרת "מסדרונות החקר" –תהליך בו ה׋ מחליט׊׉ על נושא חקר אישי, מתוך סקרנות, עניין ומוטיבציה אישיים. התלמיד׊׉ יוצר׊׉ פרוייקטים אישיים בליווי מנחה מתחום הידע, ומתנס׊׉ במיומנויות כגון בחירה, הצגה בפני קהל, ניהול זמן, סינון מידע, כישורים בינאישיים, שיח עם מומחים חיצוניים ועוד. העבודה על הפרויקטים דורשת אחריות, עצמאות ויוזמה. 

אנו מאמינ׊׉ שהצמיחה של הילד׌ מתאפשרת מתוך תפיסה הוליסטית - הנותנת מענה לצרכים האינטלקטואליים, ולצידם מתייחסת לצרכים הרגשיים שלו׌ ולפיתוח מיומנויות חברתיות ומיומנויות תקשורת.
תכנית הלימודים ספירלית, ונבנית סביב אשכולות של תחומי ידע תוך התייחסות לחשיבה בין תחומית: תרבות סביבה וחברה, אמנויות, שפה ותקשורת, חשיבה מדעית.

הלמידה בכיתות מבוססת על פעילות חוויתיות, חשיבה יצירתית, תהליכי חקר, התבססות על שאילת שאלות, שיח טיעוני ומעורר דיון. נציב יעדים כמו אוירה טובה וגיבוש בכיתה, ניהול דיונים פתוחים.

במרכז עמי"ת צוות ייעוצי מורחב הכולל 2 יועצות ופסיכולוגית המתמחות בעולמ׎ הרגשי והחברתי של הילד׌ המחונן׍. תשומת לב מיוחדת ניתנת לחינוך להעמקה, התמדה וטיפוח המוטיבציה, פיתוח אחריות אישית וחברתית.

מרכז עמי"ת שואף ליצור קהילה ובית לתלמיד׊׉ המחוננ׊׉ ולהוריה׋ בתל אביב. מקום שיהווה בסיס ליצירת קשרים חברתיים, סביבה רגשית המותאמת לילד׌ המחונן׍, מפגש עם מור׊׉ מיוחד׊׉ ודרכי הוראה מותאמות ומגוונות, ומקום יעוץ להורים ולמשפחה.

יעל ארגוב חכמון
יעל ארגוב חכמון
מנהלת

משנת 2019 מנהלת מרכז עמי"ת למחוננים ולמצטיינים בתל אביב-יפו. ילידת ישראל, נשואה ואם לשני בנים. אשת חינוך, אמנית, צלמת ומרצה. מאז 2009 עוסקת בתחום החינוך למחוננים ולמצטיינים. בעלת תואר שני בחינוך לאמנות, מכללת סמינר הקיבוצים (2019), לימודי אמנות במדרשה לאמנות בית ברל (2006), ותואר ראשון בכלכלה ומדעי המדינה מאוניברסיטת תל אביב (1997). הציגה תערוכות יחיד וקבוצתיות בארץ ובעולם והפיקה פרויקטים באמנות.

תמר שלח
תמר שלח
יועצת בתכנית המחוננים
רכזת המחונן.ת בכיתתו.ה

יועצת חינוכית, רכזת השתלבות ומנחת קבוצות . מתגוררת בהוד השרון

רות בר
רות בר
מזכירה ראשית

שמי רות בר, באה מאהבה ואוהבת את החיים. נהנית מטיולים במדינתנו היפה ובעולם הגדול, אוהבת לבשל, לקרוא, כושר גופני ואת משפחתי המורחבת. מבקרת את נכדי אחת לשבוע ונהנית מטובו של עולם. מאוד אוהבת את עבודתי המגוונת במזכירות בית הספר. מאחלת לכולנו בריאות הנאה ואהבה

טלי גור
טלי גור
רכזת פדגוגית, רכזת חטיבה, מורה ה, חטיבה

מאז שסיימתי את בית בית הספר אני לא מפסיקה ללמוד... פסיכולוגיה, מתמטיקה, היסטוריה, פילוסופיה, ספרות, סוציולוגיה, מלונאות, אומנות, אפיה, תפירה, הוראה ועוד.
אני נהנית במיוחד ללמוד מילדי ומתלמידי. לפעמים אני גם לומדת ממורים :).
מחכה בקוצר רוח לפגוש אתכם!

ליאת אורון
ליאת אורון
מורה ג

בוגרת תואר שני בתרפיה באמנות ותואר שני בעיצוב תפאורה ותלבושות לתיאטרון. כבר 20 שנים מתמחה
בפיתוח והוראת תוכניות בין תחומיות לילדים מחוננים ומצטיינים במגוון קורסים בתחומי אמנות, עיצוב,
המצאת משחקים ופיתוח יצירתיות. בוגרת התוכנית להכשרת מורי מחוננים באונ' ת"א ובעלות תעודת
הוראה. בובנאית בהכשרתה, חובבת עיצוב, אספנית בובות וינטאג' ואמא לשניים.

נדב בגים
נדב בגים
מורה ג

צלם אוטודידקט ומרצה לצילום מאקרו וטבע אשר ננשך בצעירותו ע"י נמלה לא רדיואקטיבית ומאז חייו השתנו. הוא נחשף למגוון העצום של היצורים הקטנים סביבנו, וגילה שהתרחשויות על עלה של שיח יכולות להיות מרתקות ומלמדות לא פחות מהתרחשויות בסוואנה של אפריקה. תמונותיו, המציגות את אותם דוגמנים קטנים באור אחר, זכו להצלחה גדולה והתגובות לגבי קסמם של אותם היצורים לא איחרו לבוא. האתגר הבא שלו הוא להעביר את הידע הלאה וללמד אחרים כיצד לתעד את אותו עולם קטן ומופלא כדי שגם הם בתורם יכירו ויספרו את סיפורם של שותפינו הקטנים.

מרסלו אפשטיין
מרסלו אפשטיין
מורה ה, מצטיני ד, מצטיני ה

אב לשני ילדים. בעל תואר ראשון בעיצוב גרפי, מורה,מאייר ואיש חינוך. למדתי צילום, חינוך פורמלי ובלתי פורמלי. עובד כמורה לקומיקס, מרצה לתוכנות גרפיות ומעצב גרפי. השתייכתי לצוות ההוראה של הפקולטה לאדריכלות ועיצוב של האוניברסיטה הלאומית של צפון מערב המדינה, כמרצה לעיצוב גרפי (UNNE) אזור צפון ארגנטינה. עובד כמעצב גרפי וכמאייר קומיקס יותר מ-20 שנה. עבדתי עם סופרים וסופרות מוכרים בארץ כמאייר וכמעצב, ביניהן דבורה עומר ז"ל, תמר בורנשטיין-לזר, ועוד… התחלתי לצייר בגיל צעיר ועד היום ממשיך ללמוד בקורסים מגוונים הקשורים לאיור דיגיטלי.

מאירי זרמי
מאירי זרמי
מורה ד, ו, מצטיני ד, מצטיני ו-ז

למד בירושלים בבית הספר למחוננים של העמותה למצוינות בחנוך, ניסן נתיב ובית הספר לתסריטאות, בעל ניסיון של שמונה שנים בלימוד קולנוע, משחק ומשחק מול מצלמה. ניהל את הלהקה הייצוגית של תיאטרון "אורנה פורת". אני אוהב ללמד ולאתגר את התלמידים לעבוד יחד כקבוצה, ולגלות יחד איתם את מבט המיוחד שלהם לעולם הקולנוע, המשחק והכתיבה.

קרן פרידור
קרן פרידור
מורה ה, מצטיני ה

בוגרת החוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב ובעלת תעודת הוראה בתחום זה מהמכללה
להוראת טכנולוגיה ואומניות של סמינר הקיבוצים.
בעלת תעודה בלימודי פוטותרפיה – הצילום כמחולל שינויים רגשיים והתנהגותיים ביחידה ללימודי המשך
באוניברסיטת תל אביב.
מעל לעשור, שאני מלמדת תלמידים מחוננים, ובכל שנה אני לומדת מהתהליך הייחודי שנרקם בכל כיתה,
עוד על עולמו של הילד המחונן ועל כוחה של היצירה המשותפת.
במקביל להוראה, אני מרכזת את הפרויקט הארצי – "במה מחוננת ליצירה" של האגף למחוננים ולמצטיינים
בתחומי הקולנוע ותאטרון בשיתוף עם סינמטק תל אביב ותאטרון הבימה ומדריכת מורים ארצית בתחומים
אלה. מחברת הספר "כותבת את העולם" - ספר לנוער צעיר, הוצאת דני ספרים. 2018.

ליאור דיוויס
ליאור דיוויס
מורה ה, מצטיני ד, מצטיני ה

בעל תואר שני באקולוגיה ותואר ראשון בביולוגיה ובהיסטוריה של המזה"ת מאוניברסיטת ת"א. לימדתי בשנים האחרונות במגוון מסגרות חינוכיות, לרבות במרכזי מחוננים. מאמין בשילוב למידה חווייתית, מעמיקה וערכית. בנוסף להוראה, עוסק גם בייעוץ סביבתי. לומד ללא הפסקה שלל נושאים, החל מזואולוגיה, דרך היסטוריה ועד יפנית. עוסק גם בכתיבה יוצרת. גר ברמת גן.

מיטל עובדיה
מיטל עובדיה
מורה ה

אם לשני שובבים, שחקנית, כותבת, יוצרת, בוגרת לימודי תיאטרון וסטודנטית להוראה וספרות. מלמדת כ-6 שנים תלמידים מחוננים ומצטיינים בתחומי משחקי התפקידים (מבוכים ודרקונים), מדעים, תיאטרון, בלשות ותנועה וגם מרצה בתחומים שונים. בזמנה הפנוי נהנית לקרוא, לצפות בהצגות, לפתור חדרי בריחה, לזלול פחזניות ולחלום בהקיץ.

זהר אלעזר
זהר אלעזר
מורה ו, מצטיני ה

אמנית וצלמת. בוגרת תכנית התואר השני באמנות של בצלאל וביה"ס מוסררה לצילום וניו מדיה. משלבת בין עבודה בסטודיו, הצגת תערוכות ומפגש יצירתי ואינסופי עם ילדים ובני נוער.

אורטל מזרחי
אורטל מזרחי
מורה ד, רכזת תקשוב

צלמת, אמנית ומורה לאמנות. בוגרת המדרשה לאמנות בית ברל, B.ed.FA ותעודת הוראה. למדה במכללה לצילום ק.אונו, בוגרת לימודי תעודה ב School of Visual Arts. השתתפה בתערוכות קבוצתיות בגלריה המדרשה בת"א ובפסטיבל הצילום הבינלאומי ביפו. צילמה וכתבה מספר שנים למגזיןW42ST הסוקר את עולם התרבות והאמנות בניו יורק.

חן לב
חן לב
מורה ג, ה, חטיבה

אמנית, מאיירת, אנימטורית, מורת פילאטיס ויוצרת. בוגרת בצלאל בהצטיינות תואר ראשון, למדה סמסטר בחילופים בפרסונס ניו יורק, בעלת תעודת הוראה מסמינר הקיבוצים. נהנת ללמד וליצור.

שלי רייך
שלי רייך
מורה מצטיני ד

אמנית בוגרת תואר MFA ותואר BFA, שניהם מבצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים. בעלת תעודת הוראה, המדרשה לאמנות בית ברל. הציגה תערוכות יחיד וקבוצתיות בחללים שונים בישראל, ביניהם גלריה פרטר, מוזיאון בר-דוד, בית אוסף קופפרמן, גלריה החנות 31, הגדה השמאלית, גלריה חנינא וגלריה הקוביה. ב-2018 זכתה בפרס הצטיינות מטעם התכנית לתואר שני באמנויות בצלאל.

אסף פלך
אסף פלך
מורה מצטיני ג

נולד גדל וגר ברחובות. מורה זה שנה שישית למדעים ואנגלית. בעל תעודת מנהל אולפן הקלטות והופעות. למדתי כימיה בסיסית באוניברסיטה העברית, בפקולטה לחקלאות ברחובות. מאמין שהילדים צריכים להתנסות ולראות בעצמם כדי באמת להבין והמטרה שלי היא לחלוק איתם את הידע שצברתי עם השנים כדי ליצור להם נקודת פתיחה טובה יותר ממה שהייתה לנו.

מיכאל וינגרשטיין
מיכאל וינגרשטיין
מורה מצטיני ג

בן 32 נשוי באושר מגדל שתי חתולות מתוקות. בעל תואר ראשון בחינוך, מנחה משחקי תפקידים כבר 15 שנים, פסנתרן ובסיסט. בזמני החופשי, מנגן, משחק במשחקי תפקידים, גיימר ומתאמן בקרטה.

גיא אריקסון
גיא אריקסון
רכז תכנית מצטייני ת"א

קוראים לי גיא, נשוי + 1 . עוסק בחינוך מעל לעשור, בעל תואר ראשון ושני בחינוך , מורה ,רכז ומחנך.
מאמין שכל ילד הוא עולם ומלאו והתפקיד שלנו (המבוגרים) הוא לעזור להם למצוא את דרכם תוך כדי חשיפת כישוריהם. זו השנה השנייה שלי כרכז תכנית המצטינים ואין שמח ממני על ההזדמנות שניתנה לי. "היה השינוי אשר אתה רוצה לראות בעולם" גנדי.

עדי בן סימון
עדי בן סימון
יועצת בתכנית מצטייני ת"א

חיה בתל אביב עם בן זוגי, שני ילדיי וכלבה. יועצת חינוכית רב חיי הבוגרים ומנתחת התנהגות. מאוד אוהבת את מה שאני עושה ומשתדלת לעשות בעיקר את מה שאני אוהבת.

סמאח דוח سماح دُح
סמאח דוח سماح دُح
רכזת מצטייני יפו .

בעלת תואר שני במינהל ומנהיגות בחינוך מטעם אוניברסיטת ת״א.
סמאח הינה מחנכת ורכזת שפה בבית הספר הדו-לשוני "כולנא יחד".
השנה נבחרה לרכז את תכנית מצטייני יפו. תכנית מיוחדת לתלמידים המצטיינים והמוכשרים של העיר, שתעודד אותם לגילוי סקרנות, העצמת מכלול היבטי התודעה, מתן ביטוי לכישורים הייחודיים ויצירת דפוסי לימוד תוך התחדשות מתמדת.

ארז דוכן
ארז דוכן
מורה ג, ה, ו, חטיבה, מצטיני ה

מתגורר ברמת גן נשוי ואב לשלושה ילדים. בעל תואר ראשון בהנדסת מחשבים ואלקטרוניקה ותואר שני בהוראה. מאחורי עשר שנים בתעשיית ההייטק בהן מילאתי תפקידי פיתוח חומרה ותוכנה במספר חברות סטארטאפ. בשנים האחרונות מלמד במרכזי מחוננים ומצטיינים מגוון תחומים כמו מתמטיקה, הצפנות, תכנות, אלקטרוניקה, מייקרינג ועוד. את שעות הפנאי המועטות משקיע בקולנוע, ספורט, מוזיקה וקצת שחמט.

מיכל בן טובים
מיכל בן טובים
מורה ג, ד, חטיבה, מצטיני ג

יוצרת ואוצרת בתחומי הצילום והקולנוע. בעלת תואר ראשון באמנות מבצלאל ותואר שני בקולנוע באוניברסיטת תל אביב. אוצרת תערוכות לצילום היסטורי במוזיאון ארץ ישראל ובמאית
לקולנוע דוקומנטרי.

בן האן
בן האן
מורה ג, ה, מצטיני ה

בוגר בית הספר לאומנויות הבמה בסמינר הקיבוצים במקצועות משחק ובימוי תיאטרון, עם התמחות בהוראת תיאטרון. עוסק בחינוך מאז היותי נער - כמדריך, מורה ומחנה. בשמונה השנים האחרונות בנוסף להוראת התיאטרון, גנן בגן ילדים.

נעמה עופרים
נעמה עופרים
מורה ג

בעלת תואר ראשון בתיאטרון מחול וחינוך (סמינר הקיבוצים), בוגרת תכנית הקליידוסקופ של תיאטרון הקרון וכיום סטודנטית לעיצוב טקסטיל בשנקר. עוסקת בממשקים שבין חומר, תנועה ורוח. מאמינה בלמידה שנעשית 'דרך הידיים' ובהתמודדויות האישיות והקבוצתיות שמפגש עם אתגר שבחומר (נייר, בד, צבע) מזמן.

סתיו דנה מורג
סתיו דנה מורג
מורה ה

בעלת B.A במדעי חברה ורוח עם דגש על חינוך ופסיכולוגיה, ותואר שני בהוראת היסטוריה. בוגרת הקורס להוראת מחוננים באוניברסיטת ת"א. מלמדת, מנהלת ומרצה במרכזי מחוננים ומנהלת פרויקטים נוספים עם דגש על לימודי המדעים ומשחקי תפקידים (דיאנדי). חובבת חדרי בריחה וגידול כלבים (3). האני החינוכי שלי מתמקד בהוראה סיפורית - משחקית, למידה אקטיבית, עידוד הסקרנות הטבעית של הילד, ראיה רחבה של הנושאים המובאים לדיון ושילוב דיסציפלינות.

ירון גרינברג
ירון גרינברג
מורה ג, מצטיני ג, מצטיני ד

בוגר מדעי החיים, אוהב טבע, מדעים ובעלי חיים מושבע, שנהנה לשלב
תחביב עם עבודה. מזה כ- 15 שנים אני מדריך בעיקר במרכזי מחוננים, במגוון נושאים הקשורים
למדעים, בדגש על מדעי החיים. אני אוהב לפתח, להתפתח, ללמד וגם ללמוד דברים חדשים במגוון
שיטות ודרכים.

אושרי חיון
אושרי חיון
מורה ד, ו, חטיבה

צלמת, יוצרת קולנוע, מתגוררת בתל אביב, אמא של אייר ואביתר. בוגרת המחלקה ל" אומנות הקולנוע
והטלוויזיה במכללה האקדמית ספיר". יוצרת בעיקר על נשים אבל לא רק, מיצירותיי הבולטות: " עיישה"
– סרט דוקומנטרי שעסק בסבתי, התערוכות " נשים באדום", " החיים החדשים" שהופיעו בפסטיבלי
צילום ואומנות שונים. בימים אלו עובדת על תערוכה חדשה שנקראת "איך מרכיבים פירוק?" שתציג
בפסטיבל הצילום הבינלאומי בתל אביב. השתתפתי בחממת הקולנוע העולמית " גרינהאוס" ובחממת
הנשים של הקרן החדשה לקולנוע. אקטיביסטית בנשמה, יושבת ראש עמותת " אחותי" למען נשים
בישראל, כותבת בעיתון "פוליטיקלי קוראת" על צילום ועל יצירתיות, מרצה לקולנוע ולצילום ושותפה
למיזם " אחיות לסרט" בסינמטק תל אביב. מורה משנת 2010 ומלמדת במסגרות לילדים ונוער מחונן
משנת 2012 .

שושה קסטנברג רוזן
שושה קסטנברג רוזן
מורה ו

שחקנית, מנחת קבוצות ודרמה תרפיסטית, בוגרת תואר ראשון בחוג לתיאטרון באוניברסיטת ת"א, לימודי דרמה תרפיה במכללת תל חי ופסיכותרפיה קבוצתית במכון לפסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק.
שחקנית תיאטרון, מאלתרת ומנחה באנסמבל תיאטרון פלייבק "משחק מהחיים" 25 שנה. מנחה מזה שש שנים את אנסמבל תיאטרון פלייבק "רזוננס". מלמדת במכינה לתיאטרון במכללת מבח"ר בני ברק, מטפלת בנוער בסיכון טיפול פרטני וקבוצתי. מנחה קבוצות ילדים ונוער במסגרות חינוכיות שונות, תוך שימת דגש על תהליכים רגשיים ובשילוב אלמנטים מתחום התיאטרון, תיאטרון הפלייבק, הדרמה תרפיה והביבליותרפיה. בעשור האחרון עובדת עם קבוצות מחוננים ומצטיינים במרכזי מחוננים, בדגש על תהליכים רגשיים וחברתיים.

אורי בכור
אורי בכור
מורה מצטיני ג

גר ברחובות ואב לילד. מורה במרכזי מחוננים זה 15 שנה. מלמד קורסים שונים כמו הצפנה, כימיה, עמידה מול קהל בסגנון TED ועוד. אני גם אוהב מאוד כדורסל ולגו ומאמין שהומור זו הדרך הטובה ביותר ללמד ילדים ולכן אני מוציא את המיטב בחיוך.

עמרי אפשטיין
עמרי אפשטיין
מורה ג

מורה בתחום המדע החוויתי מזה 6 שנים. בעל תואר ראשון בתכנון מבנים וארכיטקטורה בנוסף עבר השתלמויות פדגוגיות מקיפות בתחום החינוך וההוראה. מלמד במרכזי מחוננים ומצטיינים מספר שנים ובזמני הפנוי נהנה ממשחקי תפקידים, משחקי לוח ואסטרטגיה, פתרון משחקי חשיבה, ביקור במוזאוני מדע וחדרי בריחה.

עדיה גודלבסקי
עדיה גודלבסקי
מורה ד

אמנית ומוזיקאית בינתחומית - במאית, שחקנית, אמנית מיצג, מלחינה, זמרת ונגנית נבל. יוצרת ופועלת
על במות רבות ומגוונות בארץ ובעולם. בנוסף, עדיה, בעלת נסיון רב בהוראת מוזיקה וחשיבה יצירתית,
במכון אריקה לנדאו לקידום נוער ליצירתיות ולמצוינות ובמרכזי מחוננים ומצטינים של משרד החינוך.

אניטה לוי
אניטה לוי
מורה מצטייני ד

זמרת יוצרת בוגרת רימון במגמה של זמרים יוצרים. מורה למוזיקה, פיתוח קול וליווי פסנתר. מוזיקאית עם נסיון על במות ובהפקה.

רותם שפיגל
רותם שפיגל
מורה ה, מצטיני ג, מצטיני ד, מצטיני ה

מעצבת תעשייתית עם חשיבה יצירתית ופיתוח מוצרים משלב הרעיון לפיתוח. בעלת תואר בעיצוב תעשייתי, בוגרת קורס נגרות מסורתית ובוגרת קורס אומנות בברזל. ניסיון רב שנים בהדרכה החל מגיל צעיר בהדרכה בתנועות הנוער במגוון גילאים והדרכה בבתי ספר בתחומי עיצוב ומייקרים שונים כגון מידול בתלת מימד ורובוטים

יעל ארז
יעל ארז
מורה מצטיני ג

שלום וברכה, שמי יעל, בוגרת לימודי הוראת מדעים ואמנות, בעלת ניסיון רב באוכלוסיות מגוונות בדגש על מחוננים ומצטיינים. עד כה לימדתי בכל שלבי החינוך ואשמח מאד להכיר גם אתכם.

רות אוחיון
רות אוחיון
יועצת בתכנית המחוננים

שרונה מרציאנו
שרונה מרציאנו
יועצת בתכנית מצטייני ת"א .

הי אני שרונה מרציאנו, בעלת תואר שני ביעוץ חינוכי, יועצת חינוכית במרכזי מצטיינים ומדריכה ארצית בשירות הפסיכולוגי ייעוצי. לאורך הקריירה שלי במערכת החינוך התמזל מזלי לחוות ולעבוד עם קבוצות גיל מגוונות מהגיל הרך, יסודי ועל יסודי. המפגש עם הגילאים השונים חיזק את אמונתי שהמפתח ללמידה הוא קשר אישי ויחס מכבד, אני רואה בכך את תמצית החינוך ובשנים האחרונות עוסקת בהכשרת צוותים חינוכיים ביצירת מרחבים רגשיים מגדלים, בפיתוח כישורים ומיומנויות חברתיות ורגשיות ובחיזוק חוסן נפשי.

נטלי סובורוב
נטלי סובורוב
אם הבית

ילידת קירגיסטן, משמשת כאם הבית במרכז שנה רביעית. מתגוררת בת"א, אם לבן וסבתא גאה ל3

לאה שץ
לאה שץ
מורה ג, ד

בוגרת תואר שני בתרפיה באמנות ותואר שני בעיצוב תפאורה ותלבושות לתיאטרון. כבר 20 שנים מתמחה
בפיתוח והוראת תוכניות בין תחומיות לילדים מחוננים ומצטיינים במגוון קורסים בתחומי אמנות, עיצוב,
המצאת משחקים ופיתוח יצירתיות. בוגרת התוכנית להכשרת מורי מחוננים באונ' ת"א ובעלות תעודת
הוראה. מעצבת תפאורה ותלבושות לתיאטרונים השונים. חובבת הליכות, ספרים ואמא לשתי בנות.

איתמר פארן
איתמר פארן
מורה ד, ו

בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל עסקים, שניהם מאוניברסיטת תל אביב. בעבר מדריך
וכותב מערכים ללימודי הבחינות הפסיכומטריות, ובעל רקע נרחב בהדרכה במסגרות שונות. עסק
בתחומי המשפטים וכן בהוצאה לאור ספרותית, בתרגום ובערכיה. כיום מלמד ומרצה במרכזי מחוננים
ובמסגרות נוספות עם דגש על קורסים בקרימינולוגיה ובלשות לנוער ובמשחקי תפקידים (די & די).
בזמנו הפנוי עוסק ביצירת משחקים לקהל בוגר וצעיר כאחד, בקריאה נרחבת במגוון תחומים ובגידולם
של שלושה כלבים.

אדר זקס
אדר זקס
מורה ד, ה

על מנת ללמוד היטב את השפה היפנית יש להבין את מקורות התרבות היפנית העתיקה והמודרנית
כאחד, לכן אני משלבת סיפורים ואנקדוטות שונים אשר מבוססים על ניסיוני האישי. חייתי 7 שנים ביפן,
במהלכן למדתי את השפה והתעריתי בחיי היפנים בעבודה ובחיי היום יום ומנסיוני בלימוד השפה מצאתי
את הדרך להעבירה לילדים ובני הנוער בישראל.

יצחק כראם נוריאל
יצחק כראם נוריאל
מורה ד, חטיבה

אגרו-אקולוג – אגרונום המתמחה בחינוך בנושאי סביבה וקיימות, בעל תואר ראשון כאגרונום, תואר
ראשון בפיסיקה, תואר שני במדעי הסביבה מהאוניברסיטה העברית. במהלך 7 השנים האחרונות כראם
מוביל יוזמות חינוכיות בנושאי סביבה וקיימות באזור המרכז. מטרת היוזמות היא לחבר את הילדים
לטבע הסובב אותם, לעורר בהם ערכים של אהבה ושמירה על הסביבה. כראם פועל מתוך שאיפה ליצור
חברה המתייחסת הן לחבריה והן לטבע בכבוד, רואה את עצמה כחלק מהמרקם הרחב יותר שקיים על
פני כדור הארץ ומאפשרת את המשך ההתפתחות האנושית כחלק מהטבע.

ישראל ארלנגר
ישראל ארלנגר
מורה ה, מצטיני ה

מורה לתיאטרון עכשוי, קרקס ופעולה בינתחומית.
בוגר בית הספר לתיאטרון חזותי ובעל תואר ראשון בפסיכולוגיה.
אוהב את מה שיש לתרבות של התלמידות והתלמידים שלי להציע לעולם

פוריה גל גץ
פוריה גל גץ
מורה ו

גרה בתל אביב, אמא של אמילי. מלמדת מחוננים ומצטיינים ברחבי גוש דן, ומפתחת קורסים בתחומי ההומניסטיקה. בעלת תואר שלישי מאוניברסיטת בר אילן בפילוסופיה של השפה, ותעודת הוראה בלשון עברית. גרפומנית מלידה, כתבה עד כה כ- 7,840,789,954 מילים – כולל כתבות בעיתונים, ספר עיון אחד, דוקטורט שכמעט איש לא קרא, וגם שירים, סיפורים, ביקורות ספרים, והמון המון מיילים. אוהבת לקרוא, אך כרגע קוראת בעיקר הודעות בווטסאפ. אוהבת מאוד לטייל בטבע, אך נטולת חוש כיוון.

תהל מאור
תהל מאור
מורה ו

אמנית ומאיירת, מורה לאמנות מזה 7 שנים, בוגרת סמינר הקיבוצים להוראת אמנות ובוגרת סטודיו 6B בעיצוב פנים. מורה במסלול מחוננים בבית הספר גרץ 6 שנים. גרה בתל אביב ותל אביב גרה בתוכי. חיה ונושמת עיצוב ואמנות, חתולאית מושבעת, אספנית גרביים, מדבקות, צעצועים ופריטי וינטג'. תמיד התעניינתי בסיפורים, אגדות, קסמים ואשליות. אני אוהבת להיות מופתעת ולא להבין דברים עד הסוף. אני חושבת שאין בעולם נושא משעמם ושההשראה נמצאת בכל מקום, ובייחוד במקומות הלא צפויים. צריך רק להיות קשובים...

אבי דבאח
אבי דבאח
מורה חטיבה

תסריטאי ובמאי, בוגר בית הספר לקולנוע ע"ש סם שפיגל, מלמד קולנוע במרכזי מחוננים מאז 2002. גר בפרדס חנה, אבא לשני ילדים.

חגית בכר
חגית בכר
מורה ו

בעלת תואר שלישי בהיסטוריה ופילוסופיה של המדע, תואר שני בנוירוביולוגיה ותעודת הוראה בביולוגיה
מהאוניברסיטה העברית. עוסקת בהדרכת מורים.ות, כתיבת תוכניות לימוד והוראה. מעל 15 שנה
מלמדת במרכזי מחוננים.ות. אוהבת ללמוד וללמד, לשחק ברעיונות והגדרות (ולא רק ...)
ומשתדלת להתבונן בעולם במבט שואל.

שמוליק אהרוני
שמוליק אהרוני
מורה ג, ה

פורש חיל האויר אשר עסק במגוון תפקידי פיקוד והדרכה בחיל. בתפקידי שימשתי כמפקד גדנ"א אויר. בעל ניסיון רב בהדרכה תעופתית ועבודה עם בני נוער, ההדרכה של חיל האויר. משמש כמורה לתעופה במרכזי מחוננים למעלה מ 10 שנים. זוכה פרס המורה היזם מטעם קרן רקנטי צ'יס על יוזמה חינוכית.

חגי בן שלום
חגי בן שלום
מורה מצטיני ג, מצטייני ד, מצטייני ו-ז

מדריך בתוכנית "טאולי" מזה כ- 24 שנה, בתחילה כמדריך ומנהל במסגרת "תוכנית קרב" ובהמשך באופן עצמאי בבתי ספר רבים במרכז הארץ. תלמיד ומדריך מוסמך בעל חגורה שחורה באומנויות לחימה – אייקידו. מאמין גדול בכוחו של החינוך וממשיך להנות מהמפגש עם התלמידים. בעל קליניקה לרפואה אלטרנטיבית, נשוי לעינת ואבא לאור-יה, עומר וענבר.

אורית בר
אורית בר
מורה מצטיני ד, מצטייני ו-ז

נשואה + שלושה בנים. מנהלת סניפים בבנק אוצר החייל כ- 30 שנה , פרשתי בפרישה מוקדמת. מגשימה את חלומי ללמד חינוך פיננסי מתוך תחושת שליחות גדולה.

מירי לב
מירי לב
מורה מצטיני ג, מצטיני ד

אשת חינוך, אמנית, חוקרת ואקטיביסטית. בוגרת תואר ראשון במדעי המחשב באוניברסיטה העברית ותואר שני בהוראת מתמטיקה במכון ויצמן. אוהבת ללמד וללמוד, לשחות ולהיות ליצנית רפואית.

bottom of page